KOA Speer RK73H2BTTD2612F
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD2612F.
Upverter
Newark
Tendance sur 3 mois:
-31.80%
Resistance
26.1 kΩ
26.1 kΩ
26.1 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0726K1L
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 26.1kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727KL
Res Thick Film 1206 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0726K7L
Res Thick Film 1206 26.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 24 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD2612F fournies par ses distributeurs.
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 26.1kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 26100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 26K1, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD2612F