KOA Speer RK73H2BTTD2050F
Res Thick Film 1206 205 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD2050F.
Upverter
Farnell
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-31.47%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
205 Ω
205 Ω
205 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-07215RL
Res Thick Film 1206 215 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-07221RL
Res Thick Film 1206 221 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F220R
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 200 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG1206F220R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD2050F fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 205Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 205Ohms 0.25W 1/4W
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 205ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 205R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD2050F
RES 205 OHM 1% 1/4W 1206 / 205 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film