KOA Speer RK73H2BTTD1910F
Res Thick Film 1206 191 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD1910F.
Tendance sur 3 mois:
-23.74%
Stock
71,374
Resistance
191 Ω
191 Ω
191 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 191ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityCRG1206F180R
Res, 180R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity CRG1206F180R.
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 200Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07178RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 178Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07196RL
Res Thick Film 1206 196 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 174 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD1910F fournies par ses distributeurs.
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 191Ohms 0.25W 1/4W
Res, 191R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1910F
RES 191 OHM 1% 1/4W 1206 / 191 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film