KOA Speer RK73H2BTTD1782F
Res Thick Film 1206 17.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD1782F.
Farnell
Arrow Electronics
Tendance sur 3 mois:
+0.16%
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Resistance
17.8 kΩ
17.8 kΩ
17.8 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF1782V
Yageo GroupRC1206FR-0717K8L
Res Thick Film 1206 17.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0716K2L
Res Thick Film 1206 16.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1872V
Res Thick Film 1206 18.7K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD1782F fournies par ses distributeurs.
Resistor Thick Film 1206 17.8k Ohm 1% 1/4 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 17800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 17K8, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1782F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 17.8kOhms ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 17.8KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃