KOA Speer RK73H2BTTD1400F
Res Thick Film 1206 140 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD1400F.
Farnell
Arrow Electronics
Tendance sur 3 mois:
-24.86%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
140 Ω
140 Ω
140 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-07130RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07133RL
Res Thick Film 1206 133 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 133ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 143ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 150 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 130 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD1400F fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 140Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 140ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 140R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1400F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 140Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 140Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃