KOA Speer RK73H2BTTD1200F
Res Thick Film 1206 120 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD1200F.
Upverter
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+70.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-07120RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07130RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 121 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD1200F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 120ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistor - SMD 1/4watts 120ohms 1%
Res, 120R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1200F.
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 120Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 120 Ohm
RESISTOR, 120R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:120ohm; Product Range:RK73H Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; No. of Pins:2Pins; Reel Quantity:5000; Resistor Mounting:Surface Mount Device
Alias du fabricant
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
Alias de numéro de pièce
Ce composant peut être référencé sous ces autres numéros :
  • RK73H2BTTD 1200F