KOA Speer RK73H2ATTE5621F
Res Thick Film 0805 5.62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Arrow ElectronicsRK73H2ATTE5621F04K
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2ATTE5621F.
Stock
0
Resistance
5.62 kΩ
5.62 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-075K62L
Res Thick Film 0805 5.62K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF5621V
Res Thick Film 0805 5.62K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 5.62kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-075K62L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5620ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-135K62L
PanasonicERJ6ENF5111V
Resistor Thick Film 0805 5.11k Ohm 1% 1/8 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2ATTE5621F fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5620ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805