KOA Speer RK73B3ATTE470J
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B3ATTE470J.
Tendance sur 3 mois:
+169%
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TYJ470U
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity5-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity5-1622820-0
1W Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 47Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupSR2512JK-0747RL
SR Series 2512 1 W 47 Ohm ±5% ±200 ppm/°C Surface Mount Surge Chip Resistor
PanasonicERJ-1TYJ430U
Res Thick Film 2512 43 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B3ATTE470J fournies par ses distributeurs.
47 Ohms 5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res, 47R, 1W, 200V, Thick Film, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE470J
2512 (6432Metric) 2512 RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 47Ohms ±200ppm/C
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Resistance technical notation: 47R Housing type: 2512 Resistor type: Thick Film Power Rating: 1 W Rated voltage: 200 V Resistance: 47 Ohm