KOA Speer RK73B2BTTD430J
Res Thick Film 1206 43 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B2BTTD430J.
Tendance sur 3 mois:
-19.03%
Stock
93,247
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 39ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-0743RL
Res Thick Film 1206 43 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-0739RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 39Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 1206 0.25 W 47 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRG1206F47R
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F47R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B2BTTD430J fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 43ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 43Ohms ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 43ohms 5%
43¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm