KOA Speer RK73B1JTTD220J
Resistor Thick Film 0603 22 Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B1JTTD220J.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Garrett
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-49.59%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603JR-1322RL
Res Thick Film 0603 22 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0722R1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 22.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0720R5L
Res Thick Film 0603 20.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0721RL
Res Thick Film 0603 21 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B1JTTD220J fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 22ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES THICK FILM 22 OHM 1/8W 5% 0603 SMD
Res, 22R, 5%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD220J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 22Ohms ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 22ohms 5%