Yageo Group T530Y227M010ATE006
Capacitor, Tantalum SMD, High Capacitance, Ultra Low Esr, 220.UF 10V 20%
IHS
Datasheet46 pagesIl y a 2 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+93.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,600
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 mΩ
40 mΩ
Leakage Current
220 µA
220 µA
Dissipation Factor
8 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2003-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Cap Tant Solid 220uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.006 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 10VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.006 Ohm 125C T/R
Panasonic10TPB220M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
Panasonic10TPE220ML
Panasonic10TPB220ML
Cap Tant Solid 220uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.04 Ohm 105°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T530Y227M010ATE006 fournies par ses distributeurs.
Cap Tant Polymer 220uF 10VDC Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 3.8mm) SMD 7343-40 0.006 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
Cap, Tant, Polymer, 220Uf, 10V, Case Y; Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):10V; Manufacturer Size Code:Y; Esr:0.006Ohm; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T530Y227M010ATE006