Yageo Group T525T476M006AHE080
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
25,417
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
80 mΩ
Leakage Current
29.61 µA
29.61 µA
Dissipation Factor
8 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T525T476M006AHE080 fournies par ses distributeurs.
Cap, 47Uf, 6.3V, Tant, Polymer, Case T Rohs Compliant: No |Kemet T525T476M006AHE080
Cap Tant Polymer 47uF 6.3VDC T CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.1mm) Inward L SMD 3528-12 0.08 Ohm 125C T/R
47¦ÌF ¡À20% 6.3V 80m¦¸ 3528-12 3.5mm*2.8mm*2.8mm