Yageo Group T520B157M006ATE045
150UF Solid Polymer Tantalum Electrolytic Capacitor, 6.3 VDC +/-20%, T520 Series
element14 APAC
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
TraceParts
3DTélécharger
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
94.5 µA
94.5 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-06-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.04 Ohm 105C T/R
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105C T/R
T55 Series 150 uF ±20% 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Yageo GroupT491B157M006AT
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 3 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B157M004AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 150uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.5 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T520B157M006ATE045 fournies par ses distributeurs.
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 3528 / Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.045 Ohm 105°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
TANTALUM CAPACITOR 150UF6.3V 0.045 OHM 3528-21 20%
Tantalum Capacitor 150Uf6.3V 0.045 Ohm 3528-21 20%; Rango De Producto:Serie T520; Capacidad:150Μf; Cubierta Del Condensador De Tantalio:1411 [Métrica 3528]; Resistencia Esr:0.045Ohm; Tensión Nominal:6.3V; Cantidad De Rollos:2000 |Kemet T520B157M006ATE045