Yageo Group T520B106M016ATE100
Solid Polymer Tantalum Electrolytic Capacitor, 10UF, 16 V DC +/-20%, T520 Series
NRND
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Farnell
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mΩ
100 mΩ
Leakage Current
16 µA
48 µA
Dissipation Factor
8 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2009-09-04
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
T55 Series 1411 10 uF 25 V ±20% SMT Solid Tantalum Chip Capacitor
10UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-20%, T520 SERIES
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1206
10UF SOLID ELECTROLYTIC TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,35VDC +/-20%,T591 SERIES
Panasonic35TQC10MYF
Panasonic 35TQC10MYF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Wurth Elektronik875105359001
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T520B106M016ATE100 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
TANTALUM CAPACITOR, 10UF, 16V, 1411, FULL REEL
TANTALUM CAPACITOR, 10UF, 16V, 1411, FUL
CAPACITOR, 10UF 16V 20% B CASE; Application:Low ESR; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:T520; Rating Voltage:16V; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Case Style:B; Termination Type:SMD; Effective Series ;RoHS Compliant: Yes