Yageo Group T498D336K025ATE600
Cap Tant Solid 33uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.6 Ohm 150C Automotive T/R
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
59,780
Capacitance
33 µF
33 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
500 mΩ
Leakage Current
8.3 µA
8.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2917
KYOCERA AVXTAJY336K020RNJ
Cap Tant Solid 33uF 20V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.6 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491X336K025AT
33UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491D336K025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 33uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T498D336K025ATE600 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Aluminum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2917
Surface Mount Tantalum Capacitor, Aec-Q200 T498 Series, 33 F, 10%, 25 V, 2917 [7343-31 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet T498D336K025ATE600
CAP, 33UF, 25V, TANT, CASE D; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 25V; Tantalum Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: T498 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu