Yageo Group T350E106K025AS7301
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.04%
Stock
20,896
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %