Yageo Group T322A224K035AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22Uf, Through Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group T322A224K035AT.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-94.49%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,487
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 Ω
17 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
3 %
3 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT350A224K035AT
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10%( 4.5 X 7.1mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Yageo GroupT356A224K035AT
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10%( 4.5 X 8.6mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Yageo GroupT356A224K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 0.22uF 50V 10% (2.41 X 6.6mm) Axial 125C Automotive Ammo
KYOCERA AVXTAP224K035SCS
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 17 Ohm 125°C Bulk
KYOCERA AVXTAP224K035SRW
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 17 Ohm 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T322A224K035AT fournies par ses distributeurs.
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10%( 2.41 X 6.6mm) Axial 125C Bulk
Capacitor TANT, 0.22UF, 35V, 17 OHM, 0.1, AXIAL; Product Range:Kemet T322A224K035AT. - T322 Series; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:±
CAP, 0.22UF, 35V, TANT, AXIAL; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:35V; Product Range:T322 Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; ESR:17ohm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)