Yageo Group T110D157K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group T110D157K015AS.
Farnell
_legacy Avnet
Sierra IC
Stock
128
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Leakage Current
8 µA
8 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT110D157M015AS
Cap Tant Solid 150uF 15V 20% (8.92 X 19.96mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
Cap Tant Solid 150uF 15V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 125C Bulk
Yageo GroupM39003/01-2277
Cap Tant Solid 150uF 15V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (1%FR) 0.6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupM39003/01-2517
150UF 15V 10% D P-FR
Cap Tant Solid 150uF 6V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
Cap Tant Solid 150uF 15V 20% (8.92 X 19.96mm) Axial 125°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T110D157K015AS fournies par ses distributeurs.
Tantalum electrolytic capacitor/axial 150uF 15VDC
T110D157K015AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 150UF, 15V, TANT, AXIAL; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 15V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°