Yageo Group T110C157M006AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group T110C157M006AS.
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Farnell
_legacy Avnet
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
34
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
6 V
6 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
900 mΩ
Leakage Current
4.5 µA
4.5 µA
Dissipation Factor
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupM39003/01-2248
CSR13B157MM 6C
Yageo GroupM39003/01-2487
Tantalum Capacitor, 150 uF, 6 V, ? 10%, Axial Leaded, 0.9 ohm, 373 mA, P, 7.34 mm, 17.42 mm
Cap Tant Solid 150uF 6V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T110C157M006AS fournies par ses distributeurs.
150.uf 6.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110C157M006AS
T110C157M006AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 150UF, 6V, TANT, AXIAL; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 6V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°C;