Yageo Group T110B335K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group T110B335K020AS.
_legacy Avnet
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.5 Ω
Leakage Current
1 µA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
Pièces détachées
Yageo GroupT110A335K015AT
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial 6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110A335K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT212A335K015MS
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (1%FR) 6 Ohm 125C Bulk
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Bulk
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T110B335K020AS fournies par ses distributeurs.
3.3 uF, 20 VDC (85C), 16 VDC (125C Surge), 0.2 VDC (125C Reverse), -55/+125°C
3.30Uf 20.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110B335K020AS