Yageo Group R82MC1220DQ50K
Cap Film 0.0022uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82MC1220DQ50K.
Farnell
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.93%
Stock
81,592
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
6.604 mm
6.604 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cap, 2200Pf, 400V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C6222K189
Cap Film 0.0022uF 400V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, 2200 pF, 200 V, 400 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1220DQ50K
Film Capacitor, 2200 pF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1220Z350K
Cap Film 0.0022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupRSBPC1220AA00K
Film Capacitor, 2200 pF, 220 V, 630 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82MC1220DQ50K fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022Uf, Through Hole Mount