Yageo Group R82IC2330Z350K
Film Capacitor, 0.033 uF, 160 V, 250 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82IC2330Z350K.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.14%
Stock
28,449
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECQ-E2333KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,250VDC,0.033uF,10%,Blk ST
PanasonicECQ-E2333KB
Cap Film 0.033uF 250V PET 10% (7.9 X 4.3 X 7.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap, 0.033Uf, 250V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C3333K289
PanasonicECQ-E2333KF3
Cap Film 0.033uF 250V PET 10%( 10.3 X 4.5 X 12.5mm) Radial 5mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier167333J250B
Cap Film 0.033uF 250V PET 5%( 10.5 X 4 X 9mm) Radial Wound 7.5mm 125C Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82IC2330Z350K fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.033Uf, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR R82 160V 0.033muF ±10% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 33nF, 160VAC, 250VDC, 10%
Cap Film 0.033uF 250V PET 10%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
CAP, 0.033UF, 250V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.033µF; Voltage Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)