Yageo Group R82EC1150DQ50J
Cap Film 0.0015uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82EC1150DQ50J.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Farnell
TME
SOS electronic
Tendance sur 3 mois:
+11.11%
Stock
86,047
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0015uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Capacitor 0.0015 uF 100 Volt-63 Volt AC Plye 5% 7.2 x 2.5 x 6.5mm Radial 5mm Tape and Reel
Cap Film 0.0015uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82MC1150Z350J
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0015uF, Through Hole Mount
Yageo GroupRSBMC1150Z300K
Cap Film 0.0015uF 400V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-U2A152ML
Cap Film Suppression X2/Y2 0.0015uF 250VAC PET 20% (15 X 5 X 11.5mm) Radial 12.5mm 85°C
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82EC1150DQ50J fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0015uF, Through Hole Mount
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 1.5nF, 63VAC, 100VDC, 5%
FILM CAPACITOR, 1500PF, 100V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET Stacked; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:1500pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):63V; Voltage(DC):100V; Lead Spacing:5mm RoHS Compliant: Yes