Yageo Group R82EC1100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82EC1100DQ50K.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.11%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.604 mm
6.5024 mm
6.5024 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap, 1000Pf, 100V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C1102K289
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82EC1100DQ50K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
Kemet R82EC1100DQ50K R82EC Film Capacitors polypropylene 100nF 63V 5%
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 1nF, 63VAC, 100VDC, 10%