Yageo Group R82DC3470DQ60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82DC3470DQ60K.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Farnell
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.53%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.493 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupRSBDC3470Z310K
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupRSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82DC3470DQ60K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 470nF, 40VAC, 63VDC, 10%
Polyester capacitor; 470nF; 63V; 10%; p=5mm; 7.2x3.5x7.5mm; -55+105deg.C