Yageo Group R82DC3470DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82DC3470DQ60J.
Farnell
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-11.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Pièces détachées
Yageo GroupRSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
PanasonicECQV1H474JL
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
PanasonicECQ-V1H474JL2
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82DC3470DQ60J fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.47uF 63V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R82 63V 0.47muF ±5% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 470nF, 40VAC, 63VDC, 5%
Cap 0.47Uf 63Vdc/40Vac Plye 5% 7.2 X 3.5 X 7.5Mm Rdl 5Mm Rohs Compliant: Yes
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.47 uF;Tol 5%;Vol-Rtg 63 VDC;Radial
±5% 63V 470nF -55℃~+105℃ Metallized Polyester Plugin,P=5mm Film Capacitors ROHS
CAPACITOR POLY FILM 0.47UF, 63V, 5%, RAD