Yageo Group R76QR32204030J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R76QR32204030J.
IHS
Datasheet32 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.79%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
34,323
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
22.098 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.22uF 1250V PP 5% (31.5 X 14 X 24.5mm) Radial Wound 27.5mm 110C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474N32205001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R76QR32204030J fournies par ses distributeurs.
Double Metallized Polypropylene Film Capacitor, 220nF, 600VAC, 1kVDC, 5%
Radial FILM CAPACITOR R76 600V 0.22muF ±5% 1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
KEMET R76QR32204030J Film Capacitor, 0.22 F, 1 kV, R76 Series,5%, Radial Leaded, PP (Polypropylene)
Cap Film 0.22uF 1000V PP 5%( 32 X 13 X 22mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.011 Ohm 110C Tray