Yageo Group R75MR4220AA40K
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R75MR4220AA40K.
IHS
Datasheet38 pagesIl y a 2 ans
Newark
Master Electronics
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+84.65%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W225KB
Yageo GroupR71VN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W225K4
Yageo GroupR71MN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R75MR4220AA40K fournies par ses distributeurs.
Power Film Capacitor, 2.2 uF, 220 V, 400 V, ± 10%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film 2.2uF 400V PP 10% (32 X 13 X 25mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0072 Ohm 105C Bulk
CAP, 2.2µF, 400V, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 400V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R75 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor T