Yageo Group R60PN3100AA30K
Cap Film 0.1uF 630V PET 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 105C Automotive Bag
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R60PN3100AA30K.
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Electro Sonic
Farnell
TME
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-48.39%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
14,183
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.002 mm
16.002 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupPHE820MB6100KR17
Film Capacitor, Polyester, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7133
PanasonicECQ-E6104KFB
Cap Film 0.1uF 630V PET 10% (18.5 X 6.3 X 19mm) Radial 10mm 105C Bulk
PanasonicECQE6104KF
Cap Film 0.1uF 630V PET 10% (18.5 X 6.3 X 14mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Yageo GroupR60PI3100AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60PI31005040K
Cap Film 0.1uF 630V PET 10% (18 X 6 X 12mm) Radial Wound 15mm 105°C Automotive Bag
PanasonicECQ-E6104KF3
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E6104KF3
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R60PN3100AA30K fournies par ses distributeurs.
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitor, 100nF, 220VAC, 630VDC, 10%
Radial R60 220V 0.1muF ±10% 1.043Lx0.236W 26.50mmx6.00mm
CAP, 0.1UF, 630V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Termina
100nF ¡À10% , 22.5mm 630V 220V 26.5mm*6mm*15.1mm