Yageo Group R474N322000A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R474N322000A1K.
Master Electronics
Datasheet16 pagesIl y a 5 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,010
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
20.0914 mm
20.0914 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECQ-UAAF224K
Radial FILM CAPACITOR ECQ-UA 275V 0.22muF ±10% 0.689Lx0.295W 17.50mmx7.50mm
PanasonicECW-FD2W224KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI322050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W224K4
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 220nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R474N322000A1K fournies par ses distributeurs.
Safety Capacitor, 0.22 uF, 440 VAC, ± 10%, X1, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film Suppression X1 0.22uF 1000VDC/440VAC PP 10%( 26.5 X 11 X 20mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bulk
SUPPRESSION CAP, 0.22UF, CLASS X1, RAD; Capacitance:0.22µF; Suppression Class:X1; Product Range:R47 X1 Series; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:300V/µs; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:110°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)