Yageo Group R46KR34704001K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KR34704001K.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.97%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,007
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
17.0942 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N347050M1K
Capacitor; Polypropylene Film; Cap 0.47 uF; Tol 10%; Vol-Rtg 305 VAC; Radial; MKP X2
Cap Film 0.47uF 305VAC PP 10% 18 X 9 X 17.5mm RDL 15mm Bulk
Yageo GroupR463N347000M1K
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KR34704001K fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.47muF ±10% 1.260Lx0.354W 32.00mmx9.00mm
Cap Film Suppression X2 0.47uF 560VDC/275VAC PP 10%( 32 X 11 X 20mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 110C Bag
CAP MET PP FILM MKP 0.47UF 275V +/-10% RADIAL
CAP FILM 0.47UF 10% 560VDC RAD
470nF ¡À10% , 27.5mm 560V 275V 32mm*9mm*17.1mm
R46KR34704001K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0.47Μf 275V |Kemet R46KR34704001K
SUPPRESSION CAP, 0.47UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.47µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolera