Yageo Group R46KN415040P1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KN415040P1M.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Datasheet9 pagesIl y a 17 ans
ODG (Origin Data Global)
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.37%
Stock
80,178
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.5 µF
1.5 µF
1.5 µF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
18.5928 mm
18.5928 mm
18.5928 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2013-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J155J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
CAPACITOR;POLYPROPYLENE FILM;CAP 1.5 UF;TOL 20%;VOL-RTG 305 VAC;RADIAL;MKP X2
Yageo GroupR46KR415000P0M
Yageo GroupR463R415050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
PanasonicECWFE2J155K
Cap Film 1.5uF 630V PP 10%( 26 X 12 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 105C Ammo
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KN415040P1M fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 1.5muF ±20% 1.043Lx0.394W 26.50mmx10.00mm
Cap Film 1.5uF 560V PP 20% (26.5 X 10 X 18.5mm) Radial 22.5mm 110°C Bulk
Avnet Japan
Safety Capacitor, 1.5 uF, 275 VAC, ± 20%, X2, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Film Cap, 1.5Uf, Class X2, 275V, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:1.5Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Kemet R46KN415040P1M