Yageo Group R46KI3330DQN1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KI3330DQN1M.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 17 ans
Farnell
Newark
Tendance sur 3 mois:
+19.70%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
23,546
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
12.5984 mm
12.5984 mm
12.5984 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-08-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 0.33UF, 305V, 20%, RADIAL
Yageo GroupR463I333000N0M
Yageo GroupR46KN333000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N333000M1M
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KI3330DQN1M fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R46 560V 0.33muF ±20% 0.709Lx0.354W 18.00mmx9.00mm
Suppression Cap, 0.33Uf, Class X2, 275V Rohs Compliant: Yes |Kemet R46KI3330DQN1M
Cap Film Suppression X2 0.33uF 560VDC/275VAC PP 20% (18 X 9 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 125C Ammo
CAP FILM 0.33UF 20% 560VDC RAD
330nF ¡À20% 15mm 560V 275V 18mm*9mm*12.6mm