Yageo Group R463N347000N0M
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R463N347000N0M.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-72.55%
Stock
11,461
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height - Seated (Max)
16.1036 mm
16.1036 mm
Introduction Date2009-07-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Cap Film Suppression X2 0.47uF 760VDC/275VAC PP 20% (18 X 11 X 19mm) Radial 15mm 105C Bulk
Yageo GroupR71PI3470504EM
Cap Film 0.47uF 630V PP 20% Radial Wound 105°C
Yageo GroupR46KI347000N0M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 470nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, POLYPROPYLENE FILM, CAP 0.47 UF, TOL 20%, 305 VAC, RADIAL, MKP X2
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R463N347000N0M fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R46 310V 0.47muF ±20% 1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
MKP Capacitor 470nF X2 310V P22.5
463N347000N0M, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
FILM CAP, 0.47UF, X2, 310V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PP; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole; Qualification:- RoHS Compliant: Yes