Yageo Group PHE426HB6470JR06
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
NRND
IHS
Datasheet1 pageIl y a 1 an
Datasheet1 pageIl y a 1 an
Datasheet7 pagesIl y a 21 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-26.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2002-09-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR75II3470AA40J
PanasonicECWF2474JAQ
Yageo GroupR75II34704040J
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PHE426HB6470JR06 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.47uF 250V PP 5% (18 X 7.5 X 14.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Avnet Japan
PHE426 470NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 160 V AC, 250 V DC +/-5%
Cap 0.47Uf 250Vdc/160Vac Plyp 5% 18 X 7.5 X 14.5Mm Rdl 15Mm Rohs Compliant: Yes
CAPACITOR, 470NF 250V PHE 426; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:7.5mm; External Length / Height:14.5mm; External Width:18mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded