Yageo Group ELG109M035AR5AA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 2850mA 2000h 105°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group ELG109M035AR5AA.
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 2 ans
Datasheet33 pagesIl y a 19 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,149
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
46 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.85 A
3.05 A
3.05 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupELG109M025AR3AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000Uf,
Yageo GroupELH109M035AR4AA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (25 X 40mm) 10mm 3500mA 2000 hr 85°C Bulk
Yageo GroupELH109M016AQ2AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-HD1E103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConESMH350VSN103MQ40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
United Chemi-ConESMH250VSN103MQ30T
Descriptions
Descriptions de Yageo Group ELG109M035AR5AA fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount, ROHS COMPLIANT
10mF 35V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 2.85A@ 120Hz,3.306A@ 10kHz ,D25xL47mm , 25mm*45mm*47mm
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Elg Series, 10000 F, 20%, 35 V, 25 Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet ELG109M035AR5AA
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH