Yageo Group C927U222MYWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Datasheet16 pagesIl y a 3 ans
Newark
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Stock
35,457
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
Pièces détachées
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C927U222MYWDBA7317 fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 400VAC/250VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo
2.2NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
CAP, 2200PF, 400VAC, 20%, Y5U; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin