Yageo Group C921U152MYWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
Obsolete
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 3 ans
Newark
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
Y5U
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-20
Pièces détachées
1.5nF 300 V ac Ceramic Single Layer Capacitor; Y5U Dielectric C900 Series
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 1500 pF, 20%, Y5U, 400 VAC, Radial Leaded
Ceramic Suppression Capacitor, 1500 pF, ± 20%, X1 / Y2, 250 Vac, 250 Vac, Radial Leaded
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C921U152MYWDBA7317 fournies par ses distributeurs.
1.5NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
C921U152MYWDBA7317, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
1500Pfv |Kemet C921U152MYWDBA7317
CAP, 1500PF, 400VAC, 20%, Y5U; Capacitance: 1500pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin