Yageo Group C901U222MYVDBA7317
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL / 2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Obsolete
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 3 ans
Newark
Master Electronics
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
94,808
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-20
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C901U222MYVDBA7317 fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 400VAC/250VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial Disc 10mm 125C Ammo
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 2200 Pf, 20%, Y5V, 400 Vac, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet C901U222MYVDBA7317
CAP, 2200PF, 400VAC, 20%, Y5V; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Ope; Available until stocks are exhausted