Yageo Group C330C474M5U5TA7303
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,240
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
9.14 mm
9.14 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC320C474M5U5TA
RADIAL C 470NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +85DEGC, Z5U DIELEC, +/-20%
Yageo GroupC322C474M5U5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.47uF Z5U 20% LS=5.08mm