Yageo Group C330C474K5R5TA7301
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.47uF X7R 10% LS=5.08mm
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
52,887
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
9.14 mm
9.14 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount, 1812
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive Bulk
RDER Series 4.5 x 3.15 x 5 mm 0.47 uF 50 V ±10% X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C330C474K5R5TA7301 fournies par ses distributeurs.
0.47 µF ±10% 50V CERAMIC CAPACITOR X7R RADIAL ROHS COMPLIANT: YES
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm X7R 50V 0.47muF ±10% X7R