Yageo Group C322C223K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 0.022uF X7R 10% LS=5.08mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group C322C223K2R5TA.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
24,310
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
6.6 mm
6.6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
卤10% 250V 22nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC320C223K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 0.022Uf X7R 10% Ls=2.54Mm
Yageo GroupC320C223K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.022uF X7R 10% LS=2.54mm
Yageo GroupC330C223K2R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Through Hole Mount, 1410
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.022uF 50volts X7R 10%
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C322C223K2R5TA fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.022uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Through Hole Mount
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm X7R 200V 0.022muF ±10% X7R
Cap 0.022Uf 200Vdc X7R 10% Rdl 5.08Mm Rohs Compliant: Yes
CAP, MLCC, 0.022UF, X7R, 200V, RADIAL;
CAPACITOR CERAMIC 0.022UF 200V, X7R, RAD; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:0.022µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:200V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5.08mm