Yageo Group C320C474M5U5TA7303
Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85C T/R
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
5.84 mm
5.84 mm
5.84 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85C T/R
Yageo GroupC323C474M5U5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.47uF, Through Hole Mount