Yageo Group C315C223M5U5TA7301
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.022uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,867
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
3.14 mm
3.14 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC322C223M5U5TA
Dipped CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 22nF 20% -56/+22% ppm/C
Yageo GroupC316C223M5U5TA
Yageo GroupC317C223M5U5TATR
Cap Ceramic 0.022uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85C T/R