Yageo Group C1812X224KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 0.22uF X7R 1812 10% Flex Soft
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 2 ans
Datasheet3 pagesIl y a 0 an
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+35.59%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
12,332
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.7 mm
1.7 mm
1.7 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC1812C224KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 0.22uF X7R 1812 10%
KYOCERA AVX18122C224KAT2A
1812 220 nF 200 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX1812PC224KAT1A
1812 220 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1812C224K2RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.22uF X7R 1812 0.1
100V 220nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1812
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C1812X224KCRACTU fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.22uF 500V X7R 10% Pad SMD 1812 Flexible Termination 125C Medical T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1812
Cap Ceramic 0.22uF 500V X7R 10% SMD 1812 125°C T/R
Avnet Japan
1812 (4532Metric) SMD Comm X7R HV Flex 500V 0.22muF ±10% X7R