Yageo Group C1808C101KHRAC7800
Cap Ceramic 100pF 3000V X7R 10% Pad SMD 1808 125C Automotive T/R
IHS
Datasheet1 pageIl y a 7 ans
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+69.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,323
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
3 kV
3 kV
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC1206C101KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 pF, 500 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
1808 100 pF 250 VAC ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX1206GC101KAT1A
1206 100PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 2000 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC0805C101KBRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 630V 100pF X7R 0805 10%
Yageo GroupC0805C101KDRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 100pF X7R 0805 10%
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C1808C101KHRAC7800 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 3000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1808
1808 CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100pF 10% 15% ppm/C