Yageo Group C1206C564K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.56uF X7R 1206 10% AEC-Q200
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Stock
4,000
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 nF
560 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %