Yageo Group C1206C564K4RAC7800
SMD Comm X7R, Ceramic, 0.56 uF, 10%, 16 VDC, X7R, SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II, 1206
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
JRH Electronics
Stock
6,882
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 nF
560 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 0.56uF 16V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.56uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.56uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R