Yageo Group C1206C183K1RAC7800
Cap Ceramic 0.018uF 100V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-85.60%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
21,534
Authorized Distributors
2
Capacitance
18 nF
18 nF
18 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C1206C183K1RAC7800 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.018uF, Surface Mount, 1206
1206 ceramic capacitor 100V 18nF 10% 15% ppm/C