Yageo Group C1206C105K4RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
48,827
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.2 mm
1.2 mm
1.2 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KOFNNNE
16V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 1 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
1206 1 uF 16 V ±10 % Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
1206 1 uF 16 V X7R 10 % Tolerance Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK316B7105KF-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C1206C105K4RAC7025 fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 1.0Uf 16V 10% 1206
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
High Capacitance SMD Ceramic Chip Capacitors 16volts 1uF X7R 10%
Ceramic Capacitor 4000pcs (Reel) 1uF, 16VDC, 1206, ±10 %